28. KALİTE KONGRESİ ÇALIŞTAYI

ALPARSLAN KELLECİ

« GERİ DÖN

1974 yılında İstanbul’da doğan Alpaslan KELLECİ ilk ve orta öğrenimini müteakiben 1996 yılında Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden Şeref Derecesiyle mezun olmuştur. Yüksek lisansını 1998 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde İşletme yönetimi bölümünde, pazarlama alanında tamamlamıştır. Askerlik hizmetini Millî Savunma Bakanlığı’na bağlı Jandarma Okullar Komutanlığı’nda Yedek Subay Asteğmen rütbesiyle, İngilizce Öğretmeni olarak yapmıştır.

İş hayatına 2000 yılında Eczacıbaşı İntema A.Ş. Pazarlama Bölümünde başlamış ve Türkiye’nin önde gelen firmalarında 15 sene yönetici pozisyonlarında görev almıştır. İş hayatından elde ettiği tecrübeyi, akademik hayatla birleştirmek ve bu alanda kariyer yapmak amacıyla 2016 yılında, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalında doktora programına başlamıştır. Pazarlama alanına olan ilgisinden dolayı Yıldız Teknik Üniversitesi, Üretim ve Pazarlama Ana Bilim Dalı doktora programından da Pazarlama Kuramı ve Dijital Pazarlama dersleri de almıştır.

EFQM Mükemmellik Modeli Değerlendiricisidir. İlgi alanları arasında İnovasyon, Girişimcilik, Pazarlama Yönetimi ve Kalite Yönetimi bulunmaktadır.