28. KALİTE KONGRESİ ÇALIŞTAYI

HİLAL BAYKARA

« GERİ DÖN

İstanbul Bilgi Üniversitesi ve University of London’ ın İktisat bölümlerinden çift diplomayla mezun olmuş, Boston Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Uluslararası Eğitim ve Kalkınma alanında yüksek lisans yapmıştır. 2010 yılında Sabancı Vakfı proje ekibine katılmıştır. Vakıfta, sivil toplum kuruluşlarına (STK) yönelik hibe programlarını yönetmiş; kadın, engelli ve genç hakları alanında faaliyet gösteren STK’lar ve uluslararası kuruluşlarla ortaklıklar geliştirmiştir. Vakfın sosyal etki alanındaki programlarının geliştirilmesinde aktif görev almıştır. 2017 yılında bağımsız danışman olarak, aralarında Türkiye İhracatçılar Meclisi, Zorlu Holding’in yer aldığı farklı kurumlarla sosyal etki alanında çalışmıştır.

Bir süredir sosyal etkiyi artırmak adına kurumlar arası ortaklıklarının geliştirilmesinin önemine inanan Baykara, Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nda toplumsal cinsiyet odağında özel sektörlerle ortaklıkları geliştirmeden sorumlu yönetici olarak çalışmaktadır. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin kurum kültüründe yer bulmasını sağlamak adına özel sektörle uzun soluklu eğitim programlarının hayata geçmesinde görev almaktadır. Ayrıca iş yerlerindeki çalışanlar yönelik uygulanan çalışmalarda içerik geliştirme ve eğitimci olarak çalışmaktadır.

Tarlabaşı Toplum Merkezi, Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı, Sivil Toplum için Destek Vakfı, Bilgi Sosyal Kuluçka Merkezi gibi sivil toplum kuruluşlarında gönüllülük, danışmanlık ve üyelik gibi farklı alanlarda görev alan Baykara’nın başlıca çalışma alanları arasında sosyal etki, toplumsal cinsiyet eşitliği, hibe programları ve sivil toplumda kapasite geliştirme bulunmaktadır.