27. KALİTE KONGRESİ ÇALIŞTAYI

MÜJGAN KERMAN

« GERİ DÖN
Eskişehir’de doğdu. Eskişehir Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümünü 1978’de bitirdi. Anadolu Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’ nden 1982’de lisans 1985’de yüksek lisans derecelerini aldı. Kerman; Teknik Liderlik Eğitimi, 6 Sigma, Toplam Kalite Yönetimi, EFQM Avrupa ve Ulusal Kalite Ödülü Değerlendiricisi, İstatistiksel Proses Kontrol, Workout, Sürekli Gelişme, Stratejik Planlama, Süreç Yönetimi, Satınalma Alt Yapısı, Eğiticinin Eğitimi, ISO 9000 Denet çisi eğitimleri başta olmak üzere pek çok konuda uzmanlık, temel beceri ve yetkinlik programlarına katılmıştır. 16 Ocak 2004’den bu yana kendi şirketi olan Kerman Danışmanlık’ta yönetim danışmanı olarak çalışmaktadır. Danışmanlık faaliyetleri kapsamında Toplam Kalite Yönetimi, EFQM Mükemmellik Modeli, 6 Sigma, Stratejik Planlama, Süreç Yönetimi ve iyileştirmesi, İstatistiksel Proses Kontrol, ISO 9000 Standartlari, Problem Çözme Teknikleri, Teknik Liderlik Programı, v.b bulunmaktadır.

1987- 2004 yılları arasında Tusaş Motor Sanayii’de (TEI) (General Electric ortaklı) kalite ve yönetim sistem mühendisi olarak çalıştı , 6 sigma black belt olarak (1997) operasyonel ve hizmet alanlarında pek çok proje yaptı.

1985-1987 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Endüstri

Mühendisliği Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak görev yaptı.

1979-1983 yılları arasında matematik öğretmeni olarak çalıştı.

Türkiye Kalite Derneği üyesi, Eskişehir Yerel Kalite Ödülü Ödül Yürütme Kurulu Başkanlığı yapmış, Ulusal Kalite Ödülü Değerlendiriciliği/Baş Değerlendiciliği (20 yılın üzerinde) Avrupa Kalite Ödülü Değerlendiriciliği, MÜDEK değerlendiriciliği, KalDer adına eğitmenlik ve rehberlik hizmetleri vermektedir.