28. KALİTE KONGRESİ ÇALIŞTAYI

MÜNEVVER ÖZTÜRK

« GERİ DÖN

Eskişehir Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesinde Endüstri Mühendisliği eğitimi alan Münevver Öztürk, Endüstri Mühendisliği alanında Yüksek Lisans yaparken paralelinde Eskişehir İkmal Bakım Merkezi’nde Endüstri Mühendisi olarak çalıştı. Sonrasında 2005 yılına kadar Eczacıbaşı Vitra'da sırasıyla, Planlama Mühendisi, Planlama Yöneticisi, Amerika ve İngiltere ofislerinden sorumlu Müşteri İlişkileri Yöneticisi olarak çalıştı.

Eczacıbaşı Vitra’da Planlama Yöneticiliği sırasında Sipariş Yönetimi, Ürün Geliştirme Planlama, SAP proje yönetimi SD ve PP modül yöneticisi olarak çalıştı. Bu süreçte şirketin Toplam Kalite Yönlendirme Komitesi üyeliğini sürdürdü. 2000 yılı Vitra EFQM Başarı Ödülü çalışmalarında, baş denetçiden bireysel övgü aldı. Müşteri İlişkileri Yöneticiliği sırasında, farklı konularda proje yöneticiliği ve süreç iyileştirme çalışmalarını yöneten Öztürk, 2003 yılında Eczacıbaşı Yapı Grubu Konsolidasyon projesi çerçevesinde Vitra CRM proje yöneticiliği yaptı.

2005 yılında çalışmalarına yönetim danışmanı olarak yön vererek D&D Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri Ltd.’yi kuran Münevver Öztürk, bu sürecin başındaki ilk iki yıl bir danışmanlık firmasında kıdemli danışman olarak yer aldı.

2007 yılından itibaren D&D Danışmanlık bünyesinde çeşitli firma ve kuruluşlara stratejik planlama, süreç iyileştirme, reorganizasyon, proje yönetimi, iş değerleme, kurumsallaşma ve kurumsal yönetim, süreçlerle yönetim ve risk sistemi kurulumu, ERP ve benzeri yazılım seçimi konularındaki proje lideri olarak yer aldı. Bu süreçte çalışma arkadaşları ile birlikte Toyota Türkiye kritik tedarikçileri için Kurumsal Yönetim ve Kurumsallaşma Ölçeği ve D&D Danışmanlık adına Süreç Olgunluk ölçümü için pratik bir ölçek geliştirdi.

Bu döndemde Anadolu Üniversitesi’nde bir dönem “İşletmelerde Süreç Yönetimi” dersi veren Münevver Öztürk, halen danışmanlık projelerinin yanı sıra ağırlıklı olarak Proje Yönetimi, Stratejik Yönetim, Balanced Scorecard, Süreç Mimarisi, Süreç İyileştirme, Kurumsal Yönetim ve Kurumsallaşma konularında eğitimler vermektedir.