28. KALİTE KONGRESİ ÇALIŞTAYI

NEZAHAT EREN

« GERİ DÖN

İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünü ve Doğuş Üniversitesi İnsan Kaynakları Sertifika Programını tamamlamış olan Eren, Anadolu Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi programına halen devam etmektedir.

1997 yılında Yapı Üretim Organizasyon’da Peyzaj Mimarı olarak başlamış olduğu iş hayatına Yapı Kredi Bankası, Medline, PDR Eğitim ve Danışmanlık’ta aldığı çeşitli görevlerden sonra KalDer- Türkiye Kalite Derneği’nde İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü olarak devam etmiştir.

1 Nisan 2017’den itibaren kariyerine Grupas Gelişim ailesinde Yalın Akademi Genel Müdürü, Kıdemli Eğitmen-Danışman olarak devam etmektedir.

İnsan Kaynaklarına ve Eğitim Yönetimine ilişkin stratejilerin belirlenmesi, bu konuların planlanması, gerçekleştirilmesi, değerlendirilmesi, iyileştirilmesi, eğitimlerin pazarlanması süreçlerinin içinde yer alan Eren ayrıca eğitmenlerin seçim ve değerlendirme sürecinden, müşteri ilişkilerinin yönetilmesinden, eğitim konularındaki üniversite ve özel sektör iş birliklerin oluşturulması ve yönetilmesinden de sorumlu olmuştur. Her seviyede hedef kitleye yönelik liderlik, operasyonel mükemmellik ve kaliteye ilişkin gelişim programların tasarlanması ve yönetilmesi görevlerini de üstlenmiştir.

Bugüne kadar Kalite, EFQM Mükemmellik Modeli, Stratejik Yönetim, Süreç Yönetimi, Liderlik-Yöneticilik, İnsan Kaynakları ve İletişim alanları başta olmak üzere pek çok konudaki eğitim programlarına ve kongre/etkinlik/zirveye katılmıştır.

Eğitim ve Gelişim Yönetimi, Eğitimleri Canlandırmanın Yolları-Eğitim Oyunları, İnsan Kaynakları ve Etkili İletişim Yönetimi üzerinde çalışmalarına devam eden Eren bu konularda eğitimler vermektedir.

KalDer’de Türkiye Mükemmellik Ödülü Değerlendiriciliği ve Eğitim Komitesi Üyeliği, BSI Türkiye’de Tarafsızlık Komitesi üyeliği, KalDer’de İnsan Kaynakları ve İş Sağlığı Güvenliği Uzmanlık Grubu üyelikleri görevlerini almış olan Eren Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Educorp Eğitim ve Gelişim Ödülü sürecinde değerlendiriciliğe devam etmektedir. Nezahat Eren’in Peryön-Personel Yönetim Derneği ve KalDer-Türkiye Kalite Derneği üyelikleri vardır.

Hayatın her alanında fark yaratmanın özgün tasarım, doğru iletişim yönetimi ve kalbe dokunmayla mümkün olacağına inanan Eren evli, Baturay ve Yasemin adında iki çocuk annesidir.